• Kalety słyną z lasów obfitych w runo leśne. Na zdjęciu  Anna Ocelok wraz z synem Kacprem - mistrzyni Rodzinnego Grzybobrania w 2014 r.
    Kalety słyną z lasów obfitych w runo leśne. Na zdjęciu Anna Ocelok wraz z synem Kacprem - mistrzyni Rodzinnego Grzybobrania w 2014 r. Fot. Jarosław Myśliwski
09.03.2017

Gigantyczne grzyby

W kaletańskim Ichtioparku są wielkie modele ryb, a w Truszczycy będą imponujących rozmiarów rzeźby grzybów.

Przy Alei Dębów ma zostać ustawione 10 makiet, każda składać się będzie z grzyba dojrzałego, młodego oraz tablicy informacyjnej z ciekawym opisem poszczególnych gatunków. Jakich? Jadalnych i trujących, popularnych i tych rzadziej spotykanych. Będą to: borowik szlachetny, podgrzybek, maślak, koźlarz czerwony, kania, kurka, rydz, muchomor sromotnikowy, muchomor czerwony, olszówka.

Na urządzenie ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej Kalety otrzymały 16 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

(mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.