20.09.2019

Gitarzyści zagrają w kościele

Gitarzyści Marek Nosal i Błażej Sudnikowicz wystąpią na koncercie w ramach XII Festiwalu Muzycznego im. ks. Teodora Christopha – w niedzielę, 22 września o godz. 16 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim.

Marek Nosal jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2014 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych. Sukcesy odnoszą też jego uczniowie. Często wyróżniany za osiągnięcia pedagogiczne, zapraszany do uczestnictwa w pracach jury konkursów gitarowych oraz do prowadzenia warsztatów i lekcji mistrzowskich. Został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Błażej Sudnikowicz naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Pile. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Na zakończenie studiów otrzymał medal „Primus Inter Pares” dla najlepszego absolwenta 2015 r., za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe oraz celująca ocenę ukończenia studiów. W tym roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych. Jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych. Oprócz działalności solistycznej Błażej Sudnikowicz poświęca się kameralistyce, tworząc zespoły z gitarą, harfą, fletem i akordeonem.

Wstęp na występ duetu gitarowego jest wolny. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.