•  Międzynarodowy Dzień Kobiet był okazją do wręczenia tulipanów i złożenia podziękowań dla pracownic PKP za ofiarną pracę. Zdjęcie wykonano w 1984 r.
     Międzynarodowy Dzień Kobiet był okazją do wręczenia tulipanów i złożenia podziękowań dla pracownic PKP za ofiarną pracę. Zdjęcie wykonano w 1984 r. Fot. Archiwum Gwarka
25.02.2018

Kwiatek dla Ewy, czyli Dzień Kobiet sprzed lat

Wielu paniom w średnim i starszym wieku Dzień Kobiet kojarzy się z goździkami i rajstopami, którymi zwykle obdarowywano je wtedy w zakładach pracy. W Polsce Ludowej było to jedno z ważniejszych świąt w roku, o czym przekonuje choćby kwerenda starych roczników naszej gazety.

Kwiaty, rajstopy, ręczniki czy ściereczki należały do najczęstszych prezentów, ale czasem można było otrzymać pachnące mydło, słodycze czy kawę. Niektóre instytucje i zakłady pracy szły jeszcze dalej. Z okazji Dnia Kobiet w 1973 r. dyrekcja tarnogórskiego "Elektrocarbonu" nie ograniczyła się do…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukaże się w GWARKU 9/2018 z 27.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.