07.10.2019

Głosy na fotokast. W stawce Bartłomiej Zylla

Do 17 października trwa internetowe głosowanie na fotoreportaże i filmy w ramach konkursu “Obiektywnie śląskie”. Wśród 216 prac konkursowych jest też fotokast tarnogórzanina Bartłomieja Zylli “Rozedrganie Rudolfa Riedla”.

O Riedlu opowiadają w fotokaście Anna i Teodor Segietowie, którzy mają imponującą kolekcję prac tego artysty. "Rudolf Riedel jest wybitnym przedstawicielem sztuki nieprofesjonalnej na Śląsku. Do dziś pozostaje aktywny, a znany jest przede wszystkim jako twórca linorytów. Odrzucając barwę i wszelkie tony pośrednie, posługuje się bogatą symboliką w opowieściach o Śląsku, historii, tradycjach, ale też problemach tożsamościowych, które dotykają wielu Ślązaków. Można odnieść wrażenie, że te prace to kolejne próby uporządkowania rozedrganego życia artysty" – tak brzmi opis fotkastu Bartłomieja Zylli.

Głosować można pod linkiem Zwycięzców poznamy 18 października.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2019 z 08.10.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.