•  Najlepsi juniorzy turnieju z Rudolfem Sobczykiem, współorganizatorem i sędzią głównym zawodów.
     Najlepsi juniorzy turnieju z Rudolfem Sobczykiem, współorganizatorem i sędzią głównym zawodów. Fot. archiwum
20.04.2018

Dobry występ szachistów z Radzionkowa

40 uczestników, w tym 22 juniorów, zgromadziła XVII edycja Grand Prix Radzionkowa w szachach, która odbyła się 14 kwietnia w CK “Karolinka”. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund, w dwóch grupach wiekowych: do i powyżej 16 lat.

W starszej grupie zwyciężył doświadczony zawodnik i trener szachowy Maciej Janiszewski, który zdobył komplet 7 punktów. Drugi był Jarosław Pietrucha (5 pkt.), trzeci – Wojciech Hajda (4,5 pkt.), zaś kolejne lokaty zajęli: Mariusz Gołda (4,5 pkt.), Zbigniew Kasperek (4,5 pkt.) i Henryk Duzdowski (4,5 pkt.).

W rywalizacji juniorów zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli Magda Smoleń, Remigiusz Zalewski i Borys Izworski. Wszyscy troje zgromadzili po 6 punktów, ale w dodatkowej punktacji najlepsza okazała się Magda, wyprzedzając kolejno Remigiusza i Borysa. Następne lokaty zajęli: Daniel Radwan, Maksymilian Tokowicz, Kinga Szczygieł, Marcin Hajda, Patryk Tomczyk, Marcin Woźniak, Szymon Szymański, Dominik Trzensiok.

– Zawodnicy z Radzionkowa już dawno nie plasowali się tak wysoko w klasyfikacji generalnej turnieju. W pierwszej szóstce grupy open mamy trzech naszych szachistów. Z kolei w czołowej jedenastce juniorów znalazło się pięciu radzionkowian, co bardzo cieszy – mówi Rudolf Sobczyk, współorganizator i sędzia Grand Prix Radzionkowa.


Artykuł ukazał się w GWARKU 17/2018 z 24.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.