•  Na zdjęciu Adam Nowak z drużyną.
     Na zdjęciu Adam Nowak z drużyną. Fot. Archiwum prywatne.
11.06.2019

Grali dla Adama Nowaka

1 czerwca upłynął na stadionie Gwarka Tarnowskie Góry pod znakiem akcji charytatywnej dla dawnego wychowanka i zawodnika klubu Adama Nowaka.

Adam Nowak choruje od 2011 roku. Lekarze zdiagnozowali u niego stwardnienie rozsiane. Był leczony interferonem, ale terapia nie przynosiła poprawy. Pojawiły się ograniczenia sprawności, intensywne bóle, trudności z chodzeniem oraz mówieniem. Tarnogórzanin cierpi również na neuroboleriozę. Obecnie leczy się metodą Ilads, która nie jest refundowana. Jej koszt to ok. 2 tys. zł na miesiąc. Potrzebuje także długotrwałej, kosztownej rehabilitacji.

W pomoc dla Adama Nowaka zaangażowali się dawni koledzy i klub. Podczas meczu Gwarka z Wartą Gorzów Wielkopolski na trybunach byli wolontariusze z puszkami, odbyły się licytacje i pokazy kulinarne w wykonaniu kucharzy: Jakuba Parkietnego i Dawida Bystrzyckiego, który był jednym z organizatorów akcji. – Z samych puszek mamy ponad 5,5 tys. zł, ale liczenie wciąż trwa. Na konto wpływają kolejne kwoty, także z licytacji. Koszulki sprzedano na aukcji po 500 zł i 700 zł, a szaliki nawet po 250 zł. Bardzo hojni okazali się kibice na trybunach. Panie z fundacji, która nam pomagała, mówiły, że czasami na większych imprezach zebrane kwoty były o połowę mniejsze – mówi Dawid Bystrzycki.

Za wsparcie klubu bardzo wdzięczny jest Adam Nowak. – Dziękuję bardzo prezesowi Markowi Poradzie, zarządowi, sponsorom, Dawidowi Bystrzyckiem, Jakubowi Parkietnemu oraz wszystkim osobom, które 1 czerwca na stadionie Gwarka wzięły udział w tym fantastycznym wydarzeniu – podkreśla.

Leczenie i rehabilitację tarnogórzanina można wesprzeć, wpłacając darowiznę na rzecz fundacji "Cała Naprzód" na nr konta 09 1750 0012 0000 0000 3841 5336, BNP Paribas Bank Polska S.A., w tytule przelewu wpisując: "Darowizna – Adam Nowak".

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2019 z 11.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.