• Leszcz to jeden z gatunków ryb, występujących w kaletańskim stawie.
    Leszcz to jeden z gatunków ryb, występujących w kaletańskim stawie. Fot. Jarosław Myśliwski
04.12.2016

Grube ryby w Kaletach

Kilka dni temu w Ichtioparku w Kaletach ustawiono dwumetrowej wielkości modele sześciu gatunków ryb słodkowodnych.

Miasto otrzymało na nie 22,5 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W Ichtioparku można za darmo wypożyczyć wędkę, otrzymać przynętę i powędkować. Miejsce to staje się powoli szkółką na świeżym powietrzu, gdzie w interesujący sposób uczy się o rybach. Jest ścieżka edukacyjna, a kilka dni temu przybyły nowe eksponaty, które z pewnością spodobają się nie tylko dzieciom. Dzięki dużym rybom, kilkakrotnie większym niż w rzeczywistości, odwiedzający mają okazję z bliska i "namacalnie" zapoznać się z karpiem, szczupakiem, pstrągiem, sumem, leszczem i węgorzem.

(mir)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 49 z 06.12.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.