•  
      Fot. Archiwum prywatne
17.02.2019

Grzegorz nawarzył piwa i… dostał nagrodę

O tajnikach warzenia piwa, bitwach piwowarów, piwie z dodatkiem masła orzechowego i zmianach w gustach piwoszy opowiada Grzegorz Adamczyk. To piwowar z Tworoga, którego domowe piwa rzemieślnicze doceniano na konkursach i festiwalach. Jedno według jego receptury zostało uwarzone w dużym browarze.

– Słyszałem kiedyś słowa, że w piwowarstwie domowym nie ma przegranych. Przegrywa ten, kto nie spróbuje. Nie trzeba wyszukanego sprzętu, żeby zrobić swoje pierwsze piwo – przekonuje Grzegorz Adamczyk. Na poważnie warzeniem domowego piwa zajmuje się od prawie trzech lat.…


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2019 z 19.02.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.