•  - Apetyt rośnie w miarę jedzenia i nastroje w szatni są takie, że chcemy wygrywać i być w tabeli jak najwyżej - mówi trener Krzysztof Górecko.
     - Apetyt rośnie w miarę jedzenia i nastroje w szatni są takie, że chcemy wygrywać i być w tabeli jak najwyżej - mówi trener Krzysztof Górecko. Fot. Marzena Stanek
12.03.2018

Gwarek nie zagrał

10 marca Gwarek Tarnowskie Góry miał zainaugurować rundę wiosenną. Ale mecz z Pniówkiem Pawłowice Śląskie został odwołany. O ile aura pozwoli, tarnogórzanie rozpoczną rozgrywki 17 marca przed własną publicznością, od spotkania z Falubaz Zielona Góra. Jak są przygotowani do drugiej połowy sezonu?

– Pniówek odwołał mecz z powodu kiepskiego stanu boiska. To rozsądna decyzja, bo boiska są jeszcze zmrożone, przypominają skorupę i niestety sprzyjają kontuzjom – mówi trener Gwarka Krzysztof Górecko.

Gwarek pracowicie spędził przerwę w rozgrywkach. Rozegrał 11 sparingów z drużynami z różnych klas rozgrywek, pod koniec stycznia zawodnicy pojechali na kilkudniowy obóz sportowy do Myślenic, do specjalnego ośrodka. Przetasowania nastąpiły w składzie III-ligowej drużyny. Szeregi Gwarka zasilili m.in. 20-letni Kamil Wawoczny z Piasta Gliwce, 20-letni Sławomir Jaworski z Ruchu Chorzów oraz 19-letni Paweł Juraszczyk, grający wcześniej w GKS-ie Katowice. Są wypożyczeni do końca sezonu. Do drużyny seniorów przeszedł grający w juniorach Gwarka Mateusz Korzus.

- Ubyło też kilku piłkarzy. Wprowadziliśmy młodszych zawodników do drużyny, żeby zwiększyć rywalizację wśród młodzieżowców. Czekającą nas rundę trzeba traktować z dystansem. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i nastroje w szatni są takie, że chcemy wygrywać i być w tabeli jak najwyżej. Wszystko zweryfikuje boisko. Jesienią zebraliśmy 31 punktów i wierzę, że jesteśmy w stanie powtórzyć ten wynik, a drużyna da z siebie wszystko – zaznacza trener Górecko.

Alicja Jurasz


Artykuł ukazał się w GWARKU 11/2018 z 13.03.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.