• 12.11.2017

Gwarek wygrywa, 11 goli Górnika i Sokoła

W Święto Niepodległości Gwarek Tarnowskie Góry wygrał 2:1 z Lechią Dzierżoniów i zwycięstwem zakończył w tej rundzie występy przed tarnogórską publicznością. W sobotę czeka go wyjazdowy pojedynek z rezerwami Górnika Zabrze.

Mecz z Lechią nie był najlepszym w wydaniu tarnogórzan, ale skuteczność w wykorzystywaniu stworzonych sytuacji przesądziła o ich zwycięstwie. Pierwszą bramkę strzelił w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Alexander Mrozek. W 57. min Gwarek prowadził 2:0 po strzale Sebastiana Pączko. Ale w 75. min Marcin Buryło wykorzystał dla gości rzut karny i na boisku zrobiło się nerwowo. – To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu i nie graliśmy zbyt dobrze. Nie umieliśmy się utrzymać przy piłce, nie wszystkie sytuacje wykorzystaliśmy. Ale jutro nikt nie będzie o tym pamiętał, bo liczy się zwycięstwo. I wygraną zamknęliśmy na własnym boisku niezwykle udany dla nas rok – mówił trener Gwarka Krzysztof Górecko.

W IV lidze Ruch Radzionków wygrał na wyjeździe 3:1 ze Spartą Lubliniec. Bohaterem meczu okazał się Robert Wojsyk, który nie przestaje zadziwiać regularnością zdobywania goli. Tym razem piłkarzom Sparty popularny "Bolo" zaaplikował aż trzy bramki. Radzionkowski snajper ma już na koncie 14 goli, co bardzo dobrze wróży na koniec sezonu.

- Gdy dowiedzieliśmy się, że będziemy grać na sztucznym boisku, pomyśleliśmy, że to może być naszym atutem. I to się w pełni potwierdziło w pierwszej połowie, co udokumentowaliśmy dwoma bramkami. W drugiej połowie rywal nie miał już nic do stracenia, wyszedł wyżej. My szukaliśmy trzeciej bramki i ją zdobyliśmy, ale potem wkradło się w nasze szeregi rozluźnienie i daliśmy się zaskoczyć. Musimy popracować nad tą mentalną sferą, bo gdy prowadzi się 3:0, to należy do końca kontrolować grę. Stracona bramka zawsze powoduje niepewność i nerwowość. Zasłużenie zdobywamy jednak trzy punkty i wracamy bardzo zadowoleni. Nie sposób po tym i poprzednich naszych meczach nie wyróżnić Roberta Wojsyka, który ostatnio wykorzystuje wszystko, co ma – podsumował trener Ruchu Kamil Rakoczy.

W okręgówce, w powiatowych derbach Piast Ożarowice wygrał 2:1 z Orłem Miedary po bramkach Kamila Frączka. Dla Piasta to siódmy z rzędu mecz bez porażki i drużyna z dołu tabeli zdołała pod koniec rundy przesunąć się do jej środka. Odwrotną drogę pokonały Miedary, które ostatni wygrany mecz zagrały dwa miesiące temu, a ich sytuacja w klasyfikacji nie wygląda ciekawie. – Mecz z Ożarowicami był kompletną porażką. Piast oddał może trzy strzały na naszą bramkę i wygrał. To my do przerwy powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami, ale brakowało skuteczności. W drugiej połowie, mimo, że graliśmy pod wiatr, wciąż sobie radziliśmy. Ale co z tego, skoro zawodnicy marnowali niemal 100 proc. sytuacji do zdobycia gola, np. gdy Polis był sam na sam z bramkarzem. Tak nie wygrywa się meczu – mówił szkoleniowiec Miedar Adam Krzęciesa. – Po wygranej zawsze łatwiej się wypowiedzieć, niż po remisie z Wyspami Owczymi, który przydarzył się w piątek polskiej reprezentacji do lat 21. Jako powiatowy Mourinho czuję się z "polskim Mourinho", Czesławem Michniewiczem mentalnie związany. U mnie rozkwitają talenty Kamila Frączka, Piotra Kocota i Daniela Elznera, u niego Kapustki i wielu innych gwiazd. Jakich mamy Mourinho, takie mamy wyniki. Zawsze można się tłumaczyć, że wieje, leje i nie ma warunków do gry w piłkę. My mieliśmy plan, żeby pierwszą połowę pod wiatr po prostu przetrwać, a w drugiej z wiatrem rozstrzygnąć mecz. Zrealizowaliśmy go perfekcyjnie. – komentował trener Piasta Michał Budny.

Kiepskie nastroje panowały w Orle Białym Brzeziny Śląskie, który na własnym boisku 2:6 (0:3) uległ Górnikowi Wojkowice. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Adam Benjamin. – To był bardzo słaby mecz w naszym wydaniu, zawodnicy nie dali z siebie nawet połowy tego, co tydzień temu, w wygranym spotkaniu z Nakłem. Wojkowice to drużyna z górnej półki, ale mam wrażenie, że naszym piłkarzom zabrakło wiary w to, że w ogóle mogą z nimi powalczyć – komentował prezes Orła Tadeusz Wieczorek.

W II grupie bardzo dobrze radzi sobie Drama Zbrosławice, która tym razem 4:1 pokonała na wyjeździe LKS Raszczyce. – Do przerwy prowadziliśmy już 4:0, dlatego w drugiej połowie zagraliśmy na luzie – cieszył się trener Dariusz Dwojak. Bramkami podzielili się: Adam Kurkowski-2 i Dominik Halama-2.

Liderzy bytomskiej klasy A – Górnik Bobrowniki Śląskie i Sokół Orzech zdobyli w ostatniej kolejce w sumie 11 bramek, bez straty gola. Pecha mieli za to ich przeciwnicy z Bytomia. Górnik zmiażdżył 6:0 Tempo Stolarzowice. – To był najniższy wymiar kary. Pierwsza połowa jeszcze takiego wyniku nie zapowiadała, ale w drugiej sytuacje mnożyły się z minuty na minutę. Nie wszystkie zdołaliśmy wykorzystać – mówił trener Górnika Łukasz Suder. Trzy bramki strzelił Szymon Gawlinski, po jednej dołożyli: Piotr Dziuk, Manuel Chwolik i Wojciech Ślęzok.

Sokół Orzech rozbił na wyjeździe 5:0 Czarnych Sucha Góra. Pierwszą bramkę już w trzeciej minucie zdobył Paweł Langosz, kolejne dołożyli: w 51. i 57. min Sebastian Krupa, w 75. min – Mateusz Tobor i w 98. min Mateusz Urbanowicz. – To półmetek rozgrywek. Cieszymy się z wysokiego miejsca w tabeli i zamierzamy walczyć o awans, ale przed nami jeszcze runda rewanżowa – podkreślał kierownik drużyny Henryk Kamiński.

Trzecia w tabeli Olimpia Boruszowice wygrała 2:0 z Iskrą Lasowice. Pierwsza połowa była wyrównana i żadna ze stron nie zdołała zmienić jej wyniku na swoją korzyść. Po przerwie goście z Boruszowic znaleźli jednak sposób na bramkarza Iskry. Bramki strzelili: Marek Musiał i Michał Kabaciński. – W tej rundzie straciliśmy niepotrzebnie trochę punktów i ich brak teraz boli. Ale jesteśmy w czołówce i zamierzamy walczyć o jak najwyższe miejsce, z awansem włącznie. Od kilku sezonów niewiele nam do niego brakowało. Wiosna też bywała w naszym wydaniu nieco gorsza, niż jesień, ale teraz jesteśmy wzmocnieni kadrowo i damy z siebie tyle, ile możemy – zapowiada Robert Mizerski z Olimpii.

DRUŻYNA kolejki - SOKÓŁ ORZECH: Zapiór - Hanak (70. Michał Grabowski), Huras (85. Przykuta), Krupa (70. Tobor), Kwaśniewski, Łagodziński, Langosz (65. Urbanowicz), Lasok (45. Mik), Praski, Tokarski, Weber. Trener: Marek Grabowski.

GWIAZDY kolejki
    IV liga: Robert Wojsyk (Ruch).
    V liga: Kamil Frączek (Piast), Adam Kurkowski, Dominik Halama (Drama), Dawid Zygmunt (Odra).
    A klasa: Szymon Gawlinski (Górnik).
    B klasa: Jarosław Stachowicz (Silesia Piekary Śl.).

Wyniki 11 i 12.11

III liga, 16. kolejka: Gwarek - Dzierżoniów 2:1. W tabeli: 1. Brzeg (33), ...3. Gwarek (31).

IV LIGA, 14. kolejka: Sparta – Ruch 1:3. W tabeli: 1. Szombierki (30), 2. Ruch (26).

V LIGA, gr. IV: Nakło Śl. - Unia D.G. 1:2, Siemianowiczanka – Zagłębie II 1:0, Szopienice – Chorzów 0:7, Łazy – Odra 1:1, Silesia – Błędów 5:2, Piast – Miedary 2:1, Rogoźnik – Łagisza 3:1, Brzeziny Śl. - Wojkowice 2:6.

16. Łagisza 13 4 15-43

Gr. II, 14. kolejka: Raszcyce - Drama 1:4. W tabeli: 1. Slavia (42), 2. Drama (28).

KLASA A. Bytom. Strzybnica – Andaluzja 3:3, Rozbark – Żyglin 1:0, Lasowice – Olimpia 0:2, S. Góra – Orzech 0:5, K. Góra – Nitron 1:1, Górnik – Tempo 6:0, Koty – Piekary Śl. 0:0, Orkan – Miechowice II 1:1.

16. Koty 13 3 6-38

Lubliniec, zaległa kolejka z września: Sadów- Kalety 0:0, Herby - Tworóg 3:4. W tabeli: 1. Kalety (37), ...7. Tworóg (17).

KLASA B. Bytom: Rodło – Tarnowice 1:2, Silesia – K. Góra II 4:1, Ruda Śl. - Wieszowa 0:0, Świerklaniec – N. Chechło 6:1, Połomia – Bobrowniki 1:4, Miedary II – Odra II 1:2, Nadzieja – Zgoda 3:1, Sokół – Zendek 3:1.

16. N. Chechło 12 8 17-37

Zabrze, 13. kolejka: Kozłów II - Łubie 7:1, Bujaków - Ziemięcice 0:5, Kamieniec – pauza. W tabeli: 1. Sierakowice (24),..6. Ziemięcice (18),...12. Łubie (7), 13. Kamieniec (6).