• 06.09.2019

  Gwarki 2019: jak się bawiliście w piątek?

  5 tysięcy osób, jak szacują służby porządkowe, wzięło udział w pierwszym dniu Gwarków. Poza awanturą z udziałem około 20 krewkich, do której doszło w jednym z pubów przy ul. Piłsudskiego w Tarnowskich Górach, było względnie spokojnie.

  Kulminacyjnym punktem programu było przekazanie kluczy do miasta. Przekazał je burmistrz Arkadiusz Czech, a w imieniu mieszczan odebrał Zbigniew Pawlak, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Na scenie poza władzami miasta i gwarkami pojawiła się także Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego. Był to bodaj pierwszy raz, gdy ktoś z władz województwa uczestniczył w oficjalnym otwarciu Gwarków.

  Piątek, jak kiedyś założono, miał być dniem występów tarnogórzan. Stąd obecność na scenie grupy Korek i tancerek z Tess. Potem rozbawiał publiczność kabaret Jurki, a wieczorem wystąpiła Margaret. Jej koncert można uznać za udany, publiczność dopisała. (mir)


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.