•  Młodziczki Gwiazdy Tarnowskie Góry, prowadzone przez trenera Jacka Tarkiewicza, pokazały, że potrafią grać w siatkówkę.
     Młodziczki Gwiazdy Tarnowskie Góry, prowadzone przez trenera Jacka Tarkiewicza, pokazały, że potrafią grać w siatkówkę. Fot. archiwum UKS Gwiazda
13.04.2018

Gwiazda czwarta na Śląsku

Na czwartym miejscu uplasowały się siatkarki Gwiazdy Tarnowskie Góry w Mistrzostwach Śląska młodziczek. To bardzo dobry wynik, gdyż w rywalizacji uczestniczyły aż 64 zespoły.

W rozgrywanych w Tychach finałach mistrzostw najlepszy był pierwszy mecz naszej drużyny, z MKS Dwójką Zawiercie, niestety przegrany 1:2. – W trzecim secie prowadziliśmy już 12:8, następnie mieliśmy dwie piłki meczowe i mimo to przegraliśmy – komentuje trener Jacek Tarkiewicz. W kolejnym meczu Gwiazda łatwo uległa faworytkom rozgrywek, czyli MKS Dąbrowa Górnicza 0:2. – Był to nasz najsłabszy mecz w całym sezonie, do zmęczenia fizycznego po pierwszym spotkaniu doszło jeszcze zmęczenie psychiczne. Dziewczyny nie zdołały się pozbierać po pechowej porażce z Zawierciem – dodaje trener.

W meczu decydującym o brązowym medalu, z MOSM Tychy, tarnogórzanki przegrały wprawdzie 0:2 (-18, -18), ale zaprezentowały się już znacznie lepiej niż w spotkaniu z dąbrowiankami. Gwieździe pozostał na osłodę tytuł najlepiej zagrywającej zawodniczki turnieju, który przyznano Aleksandrze Lepiarz. Mistrzem Śląska młodziczek został MKS Dąbrowa Górnicza, po wygranej 2:1 z MKS Dwójka Zawiercie.

Tarnogórskie zawodniczki w większości są uczennicami klasy siódmej i szóstej szkoły podstawowej, a więc młodszymi o rok od rywalek. W zespole Gwiazdy grały: Katarzyna Borek (kapitan), Ewelina Kolanek, Paulina Lipieta, Julia Mroczka, Maja Niedźwiedź, Emilia Mycielska, Aleksandra Lepiarz, Patrycja Preficz, Roksana Świętek, Julia Kowalska, Martyna Nastula, Wiktoria Włodarczyk, Dominika Lasczyk, Patrycja Pałyga, Anna Sitek, Małgorzata Nowak. (K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2018 z 17.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.