• Siatkarki tarnogórskiej Gwiazdy dotarły do półfinałów MP młodziczek.
    Siatkarki tarnogórskiej Gwiazdy dotarły do półfinałów MP młodziczek. Fot. archiwum UKS Gwiazda
17.04.2019

Gwiazda trzynasta w Polsce

Siatkarkom Gwiazdy Tarnowskie Góry nie udało się awansować do finałów mistrzostw Polski młodziczek. W półfinałowych zmaganiach w Wałczu, mimo ambitnej postawy, przegrały trzy spotkania i ostatecznie uplasowały się na trzynastym miejscu w kraju, co i tak jest dużym sukcesem tarnogórskiego klubu.

Do Wałcza Gwiazda pojechała bez dwóch podstawowych zawodniczek (środkowa i przyjmująca), ze względu na ich poważne kontuzje. Mimo to zaprezentowała dobry poziom sportowy, a przede wszystkim ambicję i wolę walki. Nasze dziewczęta w każdym meczu zacięcie walczyły o każdy punkt, zostawiając na parkiecie mnóstwo zdrowia, serca i łez. W pierwszym meczu przegrały z MKS Dwójka Zawiercie 0:2, w drugim uległy Gedanii Gdańsk 1:2 (-23,18, -8), a udział w półfinałach zakończyły porażką z UKS Volley Wałcz, również 1:2 (-23,11,-11).

- Wyniki w naszej półfinałowej grupie wskazują, że gdybyśmy grali w pełnym składzie, zapewne bylibyśmy w finałach Mistrzostw Polski. Na szczęście awansowała drużyna ze Śląska, MKS Dwójka Zawiercie, zajmując pierwsze miejsce, przed Gedanią UKS Volley i nami. Bardzo dziękujemy rodzicom, kibicom, którzy mocno nas wspierali przez cały czas zawodów i którzy przejechali ponad 500 km, aby być z naszym zespołem. Wielki podziękowanie także dla władz Tarnowskich Gór za dużą pomoc finansową przy organizacji wcześniejszych ćwierćfinałów MP, których nasz klub był gospodarzem, jak również na wyjazd do Wałcza na półfinały – mówi trener Jacek Tarkiewicz. (K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.