10.08.2017

Gwiazdy na kopcu

Na Kopcu Wyzwolenia 12 sierpnia organizowana jest III Piekarska Noc Spadających Gwiazd. W programie nie tylko obserwacje nieba. Start: godz. 20.

Od godz. 20 do 23 czynne będzie mobilne planetarium. Po zachodzie Słońca, po godz. 21 zaplanowano wykład Bartosza Wojczyńskiego, amatora astrofotografii z Piekar Śląskich, który w 2015 r. zasłynął zdjęciem Księżyca, skompilowanym z... 32 tysięcy fotografii. Podczas Nocy Spadających Gwiazd opowie o planowanej wyprawie do Stanów Zjednoczonych, dokąd wybiera się, by obserwować zaćmienie Słońca.

Kolejne atrakcje to fireshow (ok. godz. 22) i możliwość obserwacji nieba przez teleskopy. – Kopiec Wyzwolenia to miejsce magiczne. Jest daleko od miejskiej zabudowy i świateł. Doskonale widać z niego niebo – tak do wzięcia udziału w Nocy Spadających Gwiazd zachęca Natalia Ciupińska-Szoska, piekarska radna, zaangażowana w przygotowanie wydarzenia. Dodaje, że wyłączone będą lampy w pobliżu Kopca Wyzwolenia, więc obserwatorzy nieba powinni wziąć ze sobą latarki.

Organizatorami Piekarskiej Nocy Spadających Gwiazd są magistrat i Ośrodek Kultury "Andaluzja".

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 31 z 08.08.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.