•  W mieszkaniu Janiny i Zenona Szyszków całą ścianę zdobią hafty.
     W mieszkaniu Janiny i Zenona Szyszków całą ścianę zdobią hafty. Fot. Hanna Kampa
11.02.2018

Hafty krzyżykowe emerytowanego górnika

Zenonowi Szyszce z Osady Jana pół roku zajęło wyhaftowanie krzyżykiem pełnego cieni górskiego pejzażu. Emerytowany górnik dryg do prac ręcznych wykazywał już we wczesnym dzieciństwie. Swoje pierwsze prace wykonywał pod okiem sąsiadki.

Zenon Szyszka pochodzi z Pleszewa w województwie wielkopolskim. Tam w szkole podstawowej uczęszczał do klasy z samymi chłopcami. Kiedy jego koledzy na pracach ręcznych wbijali gwoździe i dłubali w drewnie, on robił na drutach i na szydełku. Po podstawówce zdobył tytuł…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2018 z 13.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.