30.11.2018

Harcerze u strażaków, strażacy u seniorów

Pod koniec listopada harcerze gasili pożar w komendzie straży. Z kolei strażacy pojawili się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Nauka metodyki nie musi być nudna. Udowodnili to harcerze z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej. 24 listopada zorganizowali warsztaty metodyki harcerskiej w formie gry miejskiej. Różne zadania czekały na uczestników w Miejskiej Bibliotece Publicznej, kościele pw. MB Królowej Pokoju czy na strychu ratusza. Harcerze pojawili się też w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. – Założyli specjalne strażackie ubrania i podawali dwa prądy wody na palący się obiekt – informuje mł. bryg. Piotr Pichura, rzecznik tarnogórskiej komendy. Harcerze zobaczyli też specjalistyczny sprzęt, dowiedzieli się więcej o pracy strażaków, była też mowa m.in. o czujkach tlenku węgla i zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Nie zabrakło również edukacyjnych upominków.

26 listopada Piotr Pichura prowadził zajęcia dla seniorów z UTW dotyczące zagrożeń związanych z tlenkiem węgla i pożarami w budynkach mieszkalnych. Odbyły się w Tarnogórskim Centrum Kultury i uczestniczyło w nich 130 seniorów. Była prezentacja multimedialna, na scenie TCK pojawili się też strażacy, którzy pokazali jak wygląda ubiór specjalny, aparaty ochrony dróg oddechowych, czujniki i sprzęt do udzielania pomocy przedlekarskiej, w tym tlenoterapii. Ponadto rozlosowano dwa czujniki czadu i 3 książki "Oblicza służby" ze zdjęciami Piotra Zwarycza.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2018 z 04.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.