•  Starego sztandaru nie da się już naprawić.
     Starego sztandaru nie da się już naprawić. Fot. Archiwum hufca
13.03.2019

Harcerze zbierają na sztandar

Na stronie pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na sztandar dla Hufca ZHP Piekary Śląskie.

W hufcu jest ponad 100 harcerzy. – Liczymy, że niebawem nasza liczebność dwukrotnie wzrośnie. Piekarska młodzież na nowo zaczyna interesować się harcerstwem, powstają nowe drużyny. Chociaż jesteśmy małym hufcem, odnosimy wiele sukcesów – zauważa pwd. Lidia Hanusiak.

Pierwsza drużyna harcerska w Piekarach Śląskich powstała w 1913 roku. Obecnie używany sztandar pochodzi z lat 60. Po ponad 50 latach kolory wypłowiały i nie jest już reprezentatywny. Niestety nie da się go naprawić. Potrzebny jest nowy. Ma kosztować 7 tys. zł i uszyłyby go piekarskie siostry boromeuszki. Hufiec organizuje zbiórkę na nowy sztandar TUTAJ. Wśród upominków dla najhojniejszych darczyńców jest pamiątkowy spersonalizowany gwóźdź, który zostanie umieszczony na drzewcu. Zbiórka potrwa do 21 kwietnia.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 11/2019 z 12.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.