•  Hokej na trawie, także w halowej odmianie, to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu.
     Hokej na trawie, także w halowej odmianie, to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu. Fot. Krzysztof Garczarczyk
11.02.2018

Hokeiści grają na parkietach

Pierwszy weekend lutego minął pod znakiem zawodów w halowej odmianie hokeja na trawie z udziałem zawodniczek i zawodników tarnogórskiej Ósemki. 3 lutego nasze juniorki rozpoczęły rywalizację w Halowych Mistrzostwach Polski, a następnego dnia seniorzy, seniorki i oldboje grali w trzecim turnieju ligi centralnej.

Inauguracyjny turniej HMP juniorek odbył się w Gąsawie. Tarnogórzanki, prowadzone przez trenera Janusza Micała, uległy 2:4 AZS Politechnika Poznańska Poznań i zremisowały 2:2 z LKS Gąsawa. – Z faworyzowanymi poznaniankami nasze zawodniczki nieoczekiwanie prowadziły po pierwszej połowie 1:0, ale w drugiej trochę zabrakło im sił. Z kolei w meczu z gospodyniami zawodów wywalczyły zasłużony remis, co daje nadzieje przed kolejnymi turniejami, z których jeden odbędzie się w Tarnowskich Górach – mówi Dariusz Masłyka, prezes i grający trener Ósemki, który 4 lutego wraz z innymi zawodnikami klubu uczestniczył w rozgrywkach ligi centralnej w Rypinie.

Był to już trzeci turniej ligowy, po zawodach w Skierniewicach i Tarnowskich Górach, który nie przyniósł jednak zasadniczych zmian w tabeli rozgrywek. Fotel lidera utrzymała Polonia Skierniewice, która w Rypińskim Centrum Sportu zremisowała z Ósemką I 2:2. Spotkanie na szczycie rozpoczęło się od prowadzenia tarnogórzan, ale w miarę upływu czasu rywale coraz bardziej dochodzili do głosu. Najpierw wyrównali wynik meczu, a potem trafili na 2:1. Nasi nie dali jednak za wygraną i do ostatnich sekund ambitnie walczyli o poprawę rezultatu. Udało się i i po krótkim rogu zdobyli wyrównująca bramkę.

Poza remisem z liderem tabeli Ósemka I, pokonała Lipno Stęszew II 2:1, seniorki Ósemki 4:3 i UKS Lutkówka 3:1. Aktualnie nasza drużyna zajmuje drugie miejsce, mając do prowadzącej Polonii trzy punkty straty. Oldboje i seniorki plasują się na dalszych miejscach, ale ich udział w rozgrywkach halowych ma inny cel niż w przypadków seniorów, którzy na co dzień graja w II lidze.

– Wszystko rozstrzygnie się podczas czwartego i zarazem ostatniego turnieju ligi centralnej, który zaplanowano na 25 lutego w Stęszewie. O zwycięstwo w lidze będziemy walczyć do końca – zapewnia prezes Ósemki.

Krzysztof Garczarczyk


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2018 z 13.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.