• Seniorki Ósemki (biało-czarne stroje) bardzo się starały, ale sama ambicja nie wystarczyła na rywalki z Poznania.  
    Seniorki Ósemki (biało-czarne stroje) bardzo się starały, ale sama ambicja nie wystarczyła na rywalki z Poznania.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
20.01.2020

Hokeistki Ósemki nadal bez punktów w HMP

18 i 19 stycznia Tarnowskie Góry były gospodarzem drugiego turnieju Halowych Mistrzostw Polski juniorek i seniorek w hokeju na trawie. Zawodniczki tarnogórskiej Ósemki w obu kategoriach wiekowych przegrały swoje mecze.

W sobotę w hali sportowej przy Obwodnicy grały juniorki. W pierwszym spotkaniu Ósemka uległa UKS Orient II Łozina II 2:6, przegrywając pierwszą połowę 0:2. W drugim meczu rywalizowała z AZS Politechnika Poznańska Poznań. Zaczęło się nawet obiecująco, po pierwszej połowie nasza drużyna dość nieoczekiwanie prowadziła 2:1. W drugiej odsłonie faworyzowane Wielkopolanki przejęły jednak inicjatywę, zagrały skuteczniej, a efektem tego było ich zwycięstwo 5:2.

Niedzielny turniej seniorek rozpoczął się od rywalizacji Ósemki z AZS Politechnika Poznańska. Podobnie, jak w meczu seniorek, Wielkopolanki nie dały naszym zawodniczkom większych szans. Ich przewaga widoczna była od początku spotkania, ale pierwszą połowę wygrały tylko 2:1. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem poznanianek 6:2.

Drugim przeciwnikiem tarnogórskiego zespołu był KS Hokej Start Brzeziny, aktualny lider rozgrywek ligowych na boiskach otwartych. Taj jak jak w poprzednim meczu seniorek Ósemki, trudno było liczyć, że podopieczne trenera Janusza Micała poradzą sobie ze zdecydowanymi faworytkami. Nasz zespół zagrał ambitnie, ale utytułowane brzezinianki zwyciężyły 5:2 (4:2). Niespodzianek więc nie było i zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami, rywalki okazały się za mocne.

Przypomnijmy, że pierwszy turniej HMP, rozegrany 21 grudnia w Poznaniu, przyniósł zespołom juniorek i seniorek Ósemki po dwie porażki. Tym samym na ich kontach pozostaje po zero punktów. Pozostaje wierzyć, że jakieś przełamanie nastąpi w trzecim i ostatnim turnieju mistrzostw, który odbędzie się w lutym. (K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 3/2020 z 21.01.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.