•  Mimo że tarnogórskie zawody w halowej odmianie hokeja na trawie miały wybitnie towarzyski charakter, uczestnicy nie żałowali sił.
    Mimo że tarnogórskie zawody w halowej odmianie hokeja na trawie miały wybitnie towarzyski charakter, uczestnicy nie żałowali sił. Fot. Krzysztof Garczarczyk
13.11.2017

Hokej przez pokolenia

Grali oldboje, seniorzy, juniorzy młodsi i dzieci. 11 i 12 listopada w Tarnowskich Górach odbył się Międzynarodowy Halowy Turniej Pokoleń w hokeju na trawie.

– Wyniki ani końcowa klasyfikacja nie były w tych zawodach najważniejsze, co nie znaczy, że nie brakowało zaciętości i emocji w grze. Bardziej chodziło jednak o ruch, zabawę, wspólne spędzenie czasu i wymianę doświadczeń. Oprócz polskich klubów z zaproszenia do udziału w imprezie skorzystał litewski Sirvintu HC INTA – mówi Andrzej Miśkiewicz, prezes Śląskiego Związku Hokeja na Trawie, trener żeńskiej drużyny Ósemki Tarnowskie Góry i dziecięcego zespołu Jedynki Miasteczko Śląskie.

W grupie kobiet spotkały się zespoły Polonii Wrocław, Sparty Gniezno, Ósemki i Litwinki, a w rywalizacji mężczyzn, poza Ósemką, uczestniczyły ekipy HKS Siemianowice, Warty Poznań oraz Litwini. W meczu o pierwsze miejsce w turnieju seniorów tarnogórzanie wygrali z gnieźnienkami, ale wynik nie miał większego znaczenia. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili.

Kategorię juniorów młodszych reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców KKS Kolejarz Gliwice. W miniturnieju kategorii dzieci startowały zespoły gliwickiego Kolejarza, UKS Orlęta Sosnowiec, LUKS Jedynka Miasteczko Śl. i tarnogórskiej Ósemki, mocno dopingowane przez rodziców i trenerów.

Wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali od organizatorów, Śląskiego Związku Hokeja na Trawie oraz UKHT Ósemka, pamiątkowe medale, a sami uczestnicy umówili się już na kolejne zawody za rok.

Krzysztof Garczarczyk


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2017 z 14.11.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.