• 13.12.2018

  Idą, idą święta

  – Czegóż życzyć na święta? Świąt magicznych? Pusty slogan, którym krzyczą reklamy sklepowe. Życzę wszystkim świąt rodzinnych, ciepłych, pełnych miłości do drugiego człowieka, zrozumienia i przebaczenia – powiedział Krzysztof Siwiec, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach.

  Szkoła przygotował koncert "Lulajże Jezuniu na polskiej ziemi, tarnogórskiej ziemi", który odbył się w czwartkowy wieczór w TCK. – By w waszych sercach powróciły wspomnienia z dzieciństwa. Radość i zapach wigilijnych potraw taki sam jak dawniej, gdy byliśmy mali – mówił dalej Krzysztof Siwiec. – Życzę państwu, by łamany polski, biały opłatek kruszył lody w zatwardziałych sercach. By otwarły się zamknięte od lat powieki, by obmyła je łza. A gdy ucichnie już gwar dziecięcych okrzyków, gdy świat zanurzy się w świątecznym mroku, niech pojawi się ona, tradycyjna i polska kolęda – dodał i zaśpiewał.

  Po nim wystąpili uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci SP nr 9 oraz Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach przygotowani przez Dorotę Lipińską, dzieci z Przedszkola nr 2, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 przygotowany przez Barbarę Marek, wychowankowie Szkoły Suzuki pod kierunkiem Barbary Plazy, zespół dziecięcy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu pod opieką Alicji Czury-Musialik oraz chór Kolejarz pod dyrekcją Izabeli Lysik-Różańskiej. Nad całością czuwały Maria Domańska i Ewa Topolska-Sowa.

  Podczas koncertu nawiązano do 100-lecia odzyskana niepodległości przez Polskę. Na scenie pojawiały się także postaci historyczne, patroni tarnogórskich ulic. Jednym z nich był Alfons Zgrzebniok, bohater powstań śląskich. Na widowni siedział jego siostrzeniec, bp Gerard Kusz. (mir)


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.