• Inwestycja rozpocznie się w Miotku, a w następnych latach mają zostać skanalizowane Mokrus, Zielona i Truszczyca.
    Inwestycja rozpocznie się w Miotku, a w następnych latach mają zostać skanalizowane Mokrus, Zielona i Truszczyca. Fot. Jarosław Myśliwski
12.02.2017

W Kaletach inwestycja za 13 mln zł

6 mln zł pożyczki, 4 mln zł dotacji i prawie 3 mln zł z kasy miasta. Radni Kalet podjęli uchwałę w sprawie prawdopodobnie najdroższej w historii miasta inwestycji. Biorąc pod uwagę, że ubiegłoroczny budżet uchwalono w wysokości 23 mln zł, a rekordowy tegoroczny to 34,5 ml zł, inwestycja za 13 mln zł robi wrażenie.

Pieniądze pójdą w ziemię, bo inwestycja polega na budowie kanalizacji sanitarnej i stacji podciśnieniowej w Miotku, która będzie w stanie przyjąć ścieki także z Zielonej, Mokrusa i Truszczycy. Jest już gotowy projekt, miasto wydało na niego 120 tys. zł. Teraz liczy na dotację i pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli włodarzy Kalet, budowa ruszy jeszcze w tym, a zakończy się w 2019 r. Pożyczka w wysokości 6 mln zł ma być spłacana w latach 2020-2029. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.