•  
      Fot. Archiwum CKŚ
28.03.2018

Irlandzka fascynacja Krzysztofa Millera

Od 24 marca do 15 kwietnia 2018 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim można oglądać wystawę „Moja Irlandia” Krzysztofa Millera, pokazującą kolorowe i czarno-białe zdjęcia Irlandii, zrobione w czasie jego dwukrotnego pobytu na Zielonej Wyspie – w Dublinie i Galway.

Kolorowe fotografie są w przypadku Millera czymś niezwykłym, ale jak powiedział w czasie wernisażu w sobotę 24 marca, barwa jest niezbędna dla oddania urody tego specyficznego, mistycznego krajobrazu, który wywiera ogromny wpływ na Irlandczyków. Aby to uwidocznić, w bardzo harmonijny sposób zestawił zdjęcia krajobrazu z portretami przypadkowo spotykanych ludzi, tworząc w ten sposób piękne dyptyki.

Sam wernisaż przekształcił się w prawdziwe święto Irlandii, ponieważ uczestnicy otwarcia mogli zobaczyć dodatkowo irlandzki taniec w wykonaniu Zespołu Form Tanecznych SALAKE z Gliwic oraz usłyszeć wiązankę popularnych utworów zagranych przez kwartet NIVEL, specjalizujący się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów. Wernisaż został zorganizowany we współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej, pod patronatem Ambasady Irlandii. (e)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.