• Dziś w dawnym hotelu dla pielęgniarek, gruntownie wyremontowanym i zmodernizowanym, znajduje się administracja Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego.
    Dziś w dawnym hotelu dla pielęgniarek, gruntownie wyremontowanym i zmodernizowanym, znajduje się administracja Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego. Fot. Krzysztof Garczarczyk
16.11.2019

Jak hotel z Tarnowskich Gór walczył o puchar Trybuny Ludu

Zanim powstał, mówiono, że będzie to internat dla pielęgniarek. Życie sprawiło, że jego mieszkańcami były nie tylko pielęgniarki i położne, ale czasem także lekarze, farmaceuci i inni pracownicy służby zdrowia. 40 lat temu stał się znany w całym województwie, a nawet w Polsce.

Jego historia zaczęła się już wiosną 1976 roku. Wówczas to przy budującym się wtedy Szpitalu Miejskim nr 3 w Tarnowskich Górach (obecnie Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy) otwarto hotel pracowniczy tarnogórskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej, zwany Domem Pracowników Służby Zdrowia. Powstanie hotelu wiązało…


Artykuł ukazał się w GWARKU 46/2019 z 19.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.