07.03.2019

Jak oni to budują?

Na niedawno wyremontowanej ul. Radzionkowskiej w Bobrownikach ciągle kruszy się asfalt przy studzienkach kanalizacyjnych. Na ul. Pastuszki w Opatowicach asfalt pofałdował się po kilku miesiącach jak tandetna wykładzina. Nad poziom ul. Opatowickiej na środku drogi jeszcze do niedawna wystawał wylot jakiegoś urządzenia, chyba gazowniczego. Generalnie wybudowanie drogi tak, aby na jednakowej wysokości był asfalt i włazy do studzienek, w Polsce jest bardzo poważnym wyzwaniem.

Jak wielkie znaczenie ma sieć dróg dla rozwoju państwa, mieli świadomość już starożytni Rzymianie. W II wieku p.n.e. przyjęli prawo regulujące standardy budowy dróg co do konstrukcji, wykonania odwodnienia itd. Układali w odpowiedniej kolejności warstwy piasku, żwiru,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 10./2019 z 05.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.