•  Reprezentacja polskich kolejarzy z trenerem Tadeuszem Psiukiem (z lewej).
     Reprezentacja polskich kolejarzy z trenerem Tadeuszem Psiukiem (z lewej). Fot.archiwum Gwarka
13.12.2019

Jak Tarnowskie Góry gościły mistrzostwa Europy

Mistrzostwa były europejskie, ale startowali w nich także zawodnicy z Korei Północnej. Rozpoczęła je defilada na Rynku, z udziałem reprezentacji 13 państw. Zmagania zawodników odbywały się w Domu Kultury Kolejarza, czyli dzisiejszym TCK.

Jak dotąd w Tarnowskich Góry niezmiernie rzadko odbywały się imprezy sportowe o europejskiej randze. Dlatego warto przypomnieć VII Mistrzostwa Europy Kolejarzy w Podnoszeniu Ciężarów, które zorganizowano w naszym mieście od 3 do 6 czerwca 1980 r. Wybór Tarnowskich Gór na gospodarza…


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2019 z 10.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.