10.06.2019

Jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać?

Wyposażenie pokoju dziecięcego powinno przede wszystkim zapewniać wygodę niemowlakowi oraz rodzicom, a także być bezpieczne. Jego zadaniem jest rozwijanie wyobraźni w każdych kolejnych miesiącach. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli? Podpowiadamy.

Lista mebli, która Ci się przyda

Przede wszystkim na początku zaplanuj przestrzeń i zastanów się, czego będziesz potrzebować przez najbliższe miesiące lub lata. Pierwszym najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym jest oczywiście łóżko. Warto ustawić je w taki sposób, aby dostęp był swobodny dla rodzica. Nie może ono się znajdować także w pobliżu grzejnika czy okna. Lepiej zachować dystans, aby niemowlę się nie rozchorowało. Na łóżeczku lub tuż obok powinien znaleźć się przewijak, a pod ręką kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji. Właśnie dlatego przyda się regał lub półka, na której umieścisz wszystkie niezbędne drobiazgi. Z kolei przewijak możesz zamontować na łóżeczku lub postawić na komodę z takim dodatkiem. Warto wybrać taki model, w którym będziesz mógł zdemontować przewijak i korzystać na co dzień z szuflad w komodzie. Dla rodzica dość istotnym meblem jest fotel, na którym będzie mógł komfortowo karmić swoje dziecko. Jeśli chcesz wyposażyć pokój dziecka na wiele długich lat, przyda się także biurko i krzesło z regulacją wysokości.

Niezbędnym elementem w pokoju dziecka jest także oświetlenie. Lepiej zrezygnować z ostrego światła, dlatego duży żyrandol nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto postawić na punktowe światło główne o ciepłym zabarwieniu, a także dodatkowe lampki, które zapewnią przytłumione światło podczas karmienia czy usypiania dziecka.

Bezpieczne meble - co to znaczy?

Mówi się, że meble dla dziecka powinny być bezpieczne. Co to tak naprawdę znaczy? Ich konstrukcje powinny być naprawdę solidne i stabilne. Dotyczy to nie tylko mebli w pokoju dziecka, ale także regałów czy witryn, które znajdują się w salonie czy sypialni. Raczkujący niemowlak może mieć różne pomysły, np. wspinania się po nich. Właśnie dlatego warto je przymocować do ściany, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego powinny być wykonane meble, możesz postawić na naturalne drewno. Może być ono pokryte farbą ekologiczną, dlatego warto sprawdzić atest nieszkodliwości dla alergików i dzieci. Szybka pożyczka może rozwiązać Twój problem finansowy. Warto zarezerwować większą ilość pieniędzy na dobre jakościowo meble oraz dodatki. <top> to sposób na bezpieczny przelew bez zbędnych formalności.

Estetyka i funkcjonalność w jednym

Pokój dziecka powinien być spójny pod względem kolorystyki. To nieprawda, że dla dziewczynki przeznaczony jest kolor różowy, a dla chłopca niebieski. Możesz połączyć bazowy odcień bieli z innymi barwami, np. jasną zielenią czy cytrynowym. Warto wybrać maksymalnie trzy subtelne odcienie pastelowe, dzięki którym łatwiej dobierzesz meble oraz dodatki. Pamiętaj o tym, że natłok kolorów (szczególnie intensywnych) nie będzie dobrze wpływał na relaks i rozwój małego dziecka. Podczas urządzania wnętrz potrzebujesz większej gotówki? Szybka pożyczka rozwiąże ten problem.

Pomyśl także o przechowywaniu rzeczy i dobrej organizacji. Na regałach umieść książki lub kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji. W szafkach układaj ubrania według rozmiaru, co ułatwi Ci ubieranie dziecka w pośpiechu. Skorzystaj z koszyków lub organizerów, które pomogą Ci zapanować nad porządkiem.

TEKST REKLAMOWY


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.