06.11.2018

Jedna trzecia nieobecnych. Policjanci protestują

100 spośród 300 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach jest na zwolnieniu lekarskim. L4 to protest policjantów, którzy walczą o spełnienie wyborczych obietnic rządu sprzed wyborów w 2015 r.

Funkcjonariusze domagają się m.in. podwyżek, 100 procent płacy za nadgodziny, pełnopłatnych zwolnień lekarskich za 30 dni w roku oraz powrotu do dawnego systemu emerytalnego.

Sierżant sztabowy Jacek Mężyk, pełniący obowiązki rzecznika tarnogórskiej komendy mówi, że ciągłość służb nie jest zagrożona i w powiecie jest tak samo bezpiecznie, jak zawsze. Do pracy w terenie zostali skierowani policjanci z innych pionów. Służbę pełnią ci, którzy do tej pory pracowali za biurkami.

Jak długo potrwa protest? Związkowcy nie chcą ustąpić. Na stronach policji ukazała się natomiast informacja, że Ministerstwo Spraw Wewnetrznych przekazało związkowcom projekt porozumienia, które przewiduje m.in. dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnację z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii. Losy propozycji są na razie nieznane.

(JT)


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2018 z 06.11.2018

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.