09.04.2018

Jednego pobili, drugiemu na głowie rozbili butelkę

Do 12 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy najpierw pobili 33-latka i ukradli mu portfel, a chwilę później zaatakowali 23-latka.

Wszystko działo się na osiedlu Stroszek. Do dzielnicowego, który pełnił służbę w rejonie ul. Tysiąclecia, podszedł jeden z mieszkańców i poinformował, że przed chwilą dwóch napastników pobiło i okradło mężczyznę. Zabrali 33-latkowi portfel. Kilkanaście minut później policjant dostał powiadomienie o kolejnej napaści, tym razem na ul. Narutowicza. Dwóm sprawcom nie spodobał się wygląd 23-latka i będącej z nim kobiety. Zwyzywali ich, po czym rozbili butelkę na głowie mężczyzny. Obaj napadnięci trafili do szpitala.

Dzielnicowy porównał rysopisy sprawców - w obu przypadkach byli to ci sami mężczyźni. Ustalił też, kim są. Razem z policjantami z drogówki zatrzymał 22-latka i 27-latka. Obaj byli pijani - mieli po ponad promil alkoholu w organizmie. W piątek usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.