• Druhowie zgromadzeni na uroczystości przekazania samochodu gaśniczego w Pniowcu.
    Druhowie zgromadzeni na uroczystości przekazania samochodu gaśniczego w Pniowcu.
26.08.2015

Jedzie, jedzie straż ogniowa

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniowcu odbyło się  poświęcenie i uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego. W uroczystości, która miała miejsce 23 maja, wzięli udział m.in.: Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.  Prezes funduszu pogratulował strażakom nowego nabytku oraz wyraził  zadowolenie z tego, że wszystkie OSP na terenie Tarnowskich Gór posiadają nowe wozy strażackie.

W 2014 roku WFOŚiGW w Katowicach dofinansował zakup 2 ciężkich samochodów ratowniczo-pożarniczych, 18 średnich samochodów ratowniczo-pożarniczych i 5 lekkich samochodów pożarniczych. Był to rekordowy rok, fundusz przekazał 4,5 mln zł, przy ponad 15 mln zł wydanych na zakup sprzętu.

Także dla powiatu tarnogórskiego to dofinansowanie było rekordowe. Trafiły tutaj cztery średnie wozy ratowniczo-gaśnicze. Jak skomentował to kiedyś Andrzej Pilot, zwykle w ciągu roku trafiał do nas jeden średni lub ciężki samochód pożarniczy. Nigdy się też nie zdarzyło, by wszystkie zgłoszone potrzeby jednostek pod tym względem zostały zaspokojone.

Średni wóz ratowniczo-gaśniczy z wyposażeniem kosztuje 650-700 tys. zł. Zakup aut był finansowany ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, budżetów gmin, w których znajdują się jednostki oraz WFOŚiGW w Katowicach. OSP Kalety i Pniowiec otrzymały po 100 tys. zł z funduszu, Tworóg — 200 tys. zł, a Łubie — 250 tys. zł.

Andrzej Pilot jest członkiem Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach.


Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.