10.10.2018

Jubilaci z tendencją zwyżkową

W ubiegły czwartek w Kaletach świętowano jubileusze małżeńskie. – W tym roku mamy 19 par obchodzących 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego oraz 9 par z 60-letnim stażem małżeńskim. Tendencja jest zwyżkowa, co roku coraz więcej małżeństw świętuje jubileusze – mówi Lidia Chrobok, zastępca kierownika kaletańskiego USC.

Zdaniem burmistrza Klaudiusza Kandzi duża liczba jubilatów to skutek tego, że Kalety są typowo śląskim miastem. – Żywotność małżeństw u nas wynika przede wszystkim ze śląskich tradycji, wartości chrześcijańskich, przekazywanych w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Nasi jubilaci to dobry przykład rodziny dla młodych małżeństw. Wiadomo, że kryzys dotyka młodych małżonków. Myślę, że powinni wiele się nauczyć od dostojnych jubilatów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.