• Fot. Alicja Jurasz
27.06.2017

Jutro zamkną wiadukt

Wiadukt kolejowy nad ul. Częstochowską w Tarnowskich Górach już jest zamknięty, ale na razie dla pociągów.

– Rozpoczęły się prace torowe, które nie wymagały jeszcze wprowadzenia ograniczeń dla ruchu drogowego pod wiaduktem. Ta faza prac nastąpi w środę, 28 czerwca trasa pod wiaduktem zostanie zamknięta – informuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zakończenie prac zaplanowano na 30 kwietnia przyszłego roku. "W tym okresie ruch pojazdów pod obiektem zostanie wstrzymany. Ruch pieszy pod obiektem będzie prowadzony po wykonaniu odpowiednich zabezpieczeń" – informuje kolej. Co będzie jeżeli, za względu na jakieś roboty, bezpieczeństwo pieszych przechodzących pod wiaduktem będzie zagrożone? Jak poinformowano nas w Zarządzie Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach wówczas kolej ma zapewnić np. przewóz busami na drugą stronę obiektu.

Główny objazd od strony Miasteczka Śląskiego zostanie poprowadzony obwodnicą do skrzyżowania z ul. Nakielską i tą drogą do centrum miasta. Ale też nie dla wszystkich. Cięższe samochody będą musiały jechać aż do skrzyżowania z ul. Bytomską. To z powodu stanu wiaduktu na ul. Nakielskiej, na który nie mogą wjeżdżać samochody o masie przekraczającej 30 ton, ale to ograniczenie zwiększy się. Jak bardzo? W ZDP poinformowano nas, że trwają ustalenia, by nie sparaliżować ruchu autobusów czy np. pojazdów oczyszczania miasta.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 25/2017 z 27.06.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.