•  
      Fot. Archiwum UKS Olimpijczyk
12.05.2018

Kajaki Olimpijczyka pełne medali

17 medali zdobyli zawodnicy Olimpijczyka Nowe Chechło w Otwartych Długodystansowych Mistrzostwach Śląska w Kajakarstwie, które 6 maja odbyły się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Znalazło się wśród nich 7 krążków złotych, 9 srebrnych i 1 brązowy, wywalczonych w kategoriach juniorów, juniorów młodszych, młodzików i dzieci.

Złote medale zdobyli: Kamil Wajda, Marzena Ferdyn, Klaudia Szolc, Emilia Błasiok, Patrycja Szewczyk, Aleksander Dworak, Agata Opiełka. Srebrne krążki wywalczyli: Janina Francik, Kinga Kwaśny, P. Szewczyk – Laura Gwiżdż, Dominik Gosławski – Aleksander Adamczyk, A. Dworak – Krzysztof Palka, Adrianna Labus, Maria Błasiok, Patryk Poskróbek, M. Ferdyn – K. Wajda. Brązowy medal zdobył D. Gosławski.

– W konkurencji K2 na 3000 m juniorek Janina Francik i Marzena Ferdyn zameldowały się na mecie na drugim miejscu, ale nieregulaminowo opłynęły ostatnią boję i zostały zdyskwalifikowane. Także w K2 na 3000 m młodziczek Emilia Błasiok i Kinga Kwaśny dotarły do mety na drugiej pozycji, ale nie opłynęły boi nawrotowej, co wiązało się z dyskwalifikacją – informuje trener Klaudiusz Kokot.

W kategorii seniorów najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Paweł Czaja, wychowanek UKS Olimpijczyk, dziś zawodnik AZS AWF Katowice, który wywalczył 3 złote medale.


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2018 z 15.05.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.