• Po ciężkich zmaganiach na parkiecie przyszedł czas na świętowanie zwycięstwa.
    Po ciężkich zmaganiach na parkiecie przyszedł czas na świętowanie zwycięstwa. Fot. Jarosław Myśliwski
27.11.2017

Kalety rock`n`rollem słyną

Karina Bronder i Adrian Kalus wygrali XV Ogólnopolski Turniej Rock and Rolla o puchar burmistrza Kalet, który odbył się w niedzielę. Była to jedna z niespodzianek imprezy.

W tym roku turniejowi towarzyszyły dwudniowe warsztaty taneczne. Mogli wziąć w nich udział ci, którzy postanowili zrobić pierwsze kroki na parkiecie, ale coś dla siebie znaleźli i zaawansowani tancerze. – Wzięło w nich udział o dziwo aż 39 osób, które, niestety, nie zgłosiły się do turnieju głównego. Zobaczyły, jak tańczą doświadczeni i to zasiało wątpliwości, czy sobie poradzą – mówi Marian Lisiecki, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

W turnieju wzięły udział 23 pary z Tarnowskich Gór, Warszawy, Gliwic, Sosnowca i Pionek, które po Kaletach były najliczniej reprezentowanym miastem. W ubiegłym roku zwyciężyło małżeństwo Karolina i Daniel Wojtyrowie z Kalet. Podczas tegorocznej imprezy jury przyznało im miejsce III. Wygrali kalecianie Karina Bronder i Adrian Kalus, zwycięzcy XIII turnieju. – Karina przez kilka miesięcy była zagranicą i przez weekend bardzo ciężko pracowała z Adrianem, żeby dobrze zatańczyć – mówi Marian Lisiecki.

II miejsce zajęli Julia Mularska i Kacper Hyży z Pionek, a IV Julia Swoboda i Daniel Ledwoń z Kalet, które na południu Polski stały się bardzo prężnym ośrodkiem rock and rolla. – Można śmiało powiedzieć, że czym dla Polski jest międzynarodowy konkurs im. Billa Haleya w warszawskiej Stodole, tym dla Śląska jest nasz turniej. Poza nim mamy jeszcze drugą sztandarową imprezę, plenerowe Kalety Swing Show, odbywające się na początku lata – komentuje dyrektor Lisiecki.

Przed turniejem publiczność zobaczyła pokaz tańca nowoczesnego połączonego z rock`n`rollem, w wykonaniu zespołu Rock Time prowadzonego przez Tadeusza Tarnowskiego. MDK dba o to, by podbijający parkiety tancerze z Kalet, mieli swoich następców. W przerwie można było obejrzeć występy dziecięcej grupy tańca nowoczesnego.

Jarosław Myśliwski


Artykuł ukazał się w GWARKU 47/2017 z 28.11.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.