•  Wstęgę przecięli prezes Piotr Leksy, przewodnicząca rady miejskiej w Kaletach Janina Perz, radny Józef Kubica i burmistrz Klaudiusz Kandzia.
     Wstęgę przecięli prezes Piotr Leksy, przewodnicząca rady miejskiej w Kaletach Janina Perz, radny Józef Kubica i burmistrz Klaudiusz Kandzia. Fot. Jarosław Myśliwski
14.06.2019

Kalety z torem rolkowym

W piątek na stadionie Unii Kalety oficjalnie oddano do użytku tor rolkowy. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona wypożyczalnia rolek.

Od pomysłu do ukończenia budowy toru w Kaletach droga była długa, a problemem okazał się nie brak pieniędzy, lecz kolor nawierzchni. Firmę, która zajęła się jego budową, wyłoniono dopiero w szóstym przetargu.

Szeroka na 5 metrów pętla toru ma mieć długość 310 m. Koszt budowy oszacowano na 300 tys. zł, pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich miasto zdobyło w konkursie zorganizowanym przez LGD Leśna Kraina Górnego Śląska. Pierwotnie nawierzchnia toru miała mieć kolor niebieski. Kiedy zaczęto szukać wykonawcy do przetargu albo nikt się nie zgłaszał, albo oferty były bardzo drogie. Ostatecznie zdecydowano, że będzie w kolorze asfaltowym i to pomogło. Podpisano umowę z firmą proponującą wykonanie robót za 379 tys. zł. Miasto musiało wyłożyć 80 tys. zł., reszta to dotacja z PROW-u.

Tor jest uzupełnieniem infrastruktury sportowej stadionu, który w ostatnich latach przeszedł gruntowną modernizację.

– Budowa tego obiektu jest przejawem oddolnej inicjatywy – mówi Piotr Leksy, prezes LGD Leśna Kraina Górnego Śląska.

– Burmistrz Kalet doskonale trafia z pomysłami w oczekiwania społeczności – uważa Józef Kubica, radny Sejmiku Województwa Śląskiego.

– Mamy apetyt, żeby rozbić bank w Leśnej Krainie Górnego Śląska – śmieje się burmistrz Klaudiusz Kandzia. – Mamy kolejne pomysły. Co prawda na stadionie nie ma już wolnego miejsca, ale znajdziemy je gdzie indziej w mieście. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 24/2019 z 18.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.