• Odkąd swoje podwoje zamknął prywatny oddział tarnogórski kardiologii interwencyjnej, chorzy z okolic muszą jechać w stanach przedzawałowych do innych szpitali.
    Odkąd swoje podwoje zamknął prywatny oddział tarnogórski kardiologii interwencyjnej, chorzy z okolic muszą jechać w stanach przedzawałowych do innych szpitali. Fot. Hanna Kampa
08.10.2017

Kardiologia robi krok do tyłu

Przy tarnogórskim szpitalu powiatowym nie funkcjonuje już oddział kardiologii interwencyjnej. Pacjenci w stanach przedzawałowych odsyłani są do szpitali w innych miastach. Powodem są cięcia finansowe.

Do tej pory leczenie stanów przedzawałowych figurowało na liście świadczeń nielimitowanych. Pacjenci, którzy kwalifikowali się np. do koronografii, byli badani i leczeni natychmiast. W wielu przypadkach unikali w ten sposób zawałów serca, a nawet śmierci. Procedury kardiologii…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2017 z 10.10.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.