• W ubiegłym tygodniu wręczono nagrody Ekokarlik. Na zdjęciu (od lewej): wójt Krupskiego Młyna Jan Murowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak, burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, prezes WFOŚiGW Andrzej Pilot.
    W ubiegłym tygodniu wręczono nagrody Ekokarlik. Na zdjęciu (od lewej): wójt Krupskiego Młyna Jan Murowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak, burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, prezes WFOŚiGW Andrzej Pilot. Fot. Archiwum
10.12.2015

Karliki ekologiczne

— Mamy niedocenione grupy, które w wojewódzkim funduszu są cennymi beneficjentami. Mam na myśli przedsiębiorców – tych małych, ale też największe podmioty gospodarcze, które przez ostatnie 20 lat wdrożyły wiele inicjatyw ekologicznych, które wpłynęły na to, że stan środowiska znacznie się poprawił. Są naszymi dobrymi klientami i nikt o nich do tej pory nie pamiętał przy wręczaniu nagród. Druga grupa to samorządowcy, koło napędowe wielu inwestycji mających wpływ na poprawę kondycji środowiska naturalnego — mówi Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Z myślą o przedsiębiorcach i samorządowcach fundusz ustanowił nagrodę Ekokarlik. Statuetki wręczono po raz pierwszy w ubiegłym tygodniu.

Konkurs ma na celu: promocję etyki ekologicznej w działaniach na rzecz środowiska, ukazanie różnorodności rozwiązań i zachęcenie do podejmowania działań na rzecz przyrody. Laureaci otrzymają statuetki i tytuły Ekokarlik oraz prawo posługiwania się logo konkursu i zdobytym tytułem. Nie jest to nagroda finansowa.

Laureatami pierwszej edycji konkursu zostali: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A., Katowicki Holding Węglowy w Katowicach, Kalety, Rydułtowy oraz Krupski Młyn.

— To pierwsza edycja, ale bardzo udana. Cieszę się, że wśród laureatów są dwa samorządy z powiatu tarnogórskiego. Krupski Młyn to jedna z najmniejszych gmin w naszym regionie, ale jest beneficjentem wojewódzkiego funduszu od samego początku. W Kaletach w ostatnim czasie burmistrz Kandzia wdrożył tyle inicjatyw ekologicznych, uważam więc za jak najbardziej zasadne, że miasto nosi miano leśnego zakątka Śląska — dodaje prezes Pilot. — Nie chcemy rozszerzać kategorii, chcemy, żeby była to nagroda elitarna, którą co roku otrzymuje sześciu laureatów i dlatego, myślę że rywalizacja w następnym roku wzrośnie.

(mir)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 50 z 14.12.2015

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.