• - Remont kolejki wąskotorowej się zakończył, ale bałagan został – denerwuje się tarnogórzanin. 
    - Remont kolejki wąskotorowej się zakończył, ale bałagan został – denerwuje się tarnogórzanin.  Zdjęcia: Archiwum czytelnika
07.08.2018

Kiedy w końcu ktoś posprząta po remoncie?

– Śmieci, stare szyny, rozebrany fragment chodnika. Remont kolejki wąskotorowej się zakończył, ale bałagan został – denerwuje się tarnogórzanin.

Chodzi o odcinek przy rondzie ks. F. Blachnickiego w Tarnowskich Górach. – Wymieniano tam część torów – w połowie czerwca. Do dziś zostały worki ze śmieciami, stare szyny. Jednak największy problem to rozebrany fragment chodnika. To uciążliwe dla mieszkańców, a chodzi tamtędy wiele osób. Do tego w czasie deszczu chodnik jest podmywany i się niszczy – opowiada czytelnik (dane do wiad. red.).

Mówi, że od miesiąca interweniuje w urzędzie miejskim, starostwie powiatowym, kolejowych spółkach, ale cały czas jest zbywany. – Chodnik powinien być naprawiony natychmiast – zaznacza.

Kamil Czarnecki, prezes Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych wyjaśnia, że prace jeszcze się nie zakończyły. – Czekamy na odbiory techniczne. Zaraz potem posprzątamy teren, jak również odtworzymy chodnik – zapewnia. Dodaje, że można na to liczyć w najbliższych dniach.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 31/2018 z 07.08.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.