•  Barbara Łabaj, Franciszek Wiegand i przewodniczący komisji Mieczysław Budziński.
     Barbara Łabaj, Franciszek Wiegand i przewodniczący komisji Mieczysław Budziński. Fot. Archiwum F. Wieganda
17.02.2018

Kiepskie czasy dla zegarmistrzów

W pracowni tarnogórskiego zegarmistrza Franciszka Wieganda 9 lutego odbyły się egzaminy praktyczne na czeladnika i mistrza tego fachu. To ewenement na skalę kraju, bo rzemiosło zegarmistrzowskie przegrywa z galopującą techniką. Dziś zegarki się wymienia, a nie naprawia.

Franciszek Wiegand egzamin na mistrza zdał ponad pół wieku temu, w 1967 roku. Teraz to on jest członkiem komisji, która sprawdza wiedzę i umiejętności adeptów zegarmistrzostwa. – Przewodniczący komisji egzaminacyjnej mówił, że jeszcze pięć lat temu była…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2018 z 20.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.