•  
      Zdjęcia: Danuta Wocławek
15.03.2019

Kim została kolorowa skarpetka w paski?

Reprezentanci szkół podstawowych nr 3 i 10 będą reprezentować powiat tarnogórski w wojewódzkim etapie Wielkiej Ligi Czytelników.

Finał powiatowy, koordynowany przez tarnogórską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej odbył się 28 lutego w SP 3, a 5 marca ogłoszono wyniki. Na etapie szkolno-bibliotecznym uczniowie zdobywali 6 sprawności, czyli przeczytali 6 książek i wypełnili testy. Później był test kwalifikacyjny indywidualny ze znajomości siódmej książki, wybranej przez koordynatorów szkolnych. Troje uczniów z najlepszymi wynikami przechodziło do finału powiatowego. Tu znowu czekał na nich test, tym razem drużynowy – uczniowie młodszych klas czytali "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", a starszych – "Niesamowity dwór".

– W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 7 szkół z powiatu tarnogórskiego – informuje Monika Stefanowska, która razem Danuta Wocławek koordynowała zmagania finałowe młodych czytelników. W finale wojewódzkim, 28 marca, powiat tarnogórski reprezentować będą: w kategorii klas 1-4 – Alicja Hetmańczyk, Natalia Pelikan i Jakub Ochman (SP 10), a klas 5-8 – Hanna Grzyb, Helena Adamczuk i Monika Honisz (SP 3).

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.