•  
      Fot.Agnieszka Reczkin
12.04.2018

KNF: syndyk wypełnia obowiązki

Zapytaliśmy Komisję Nadzoru Finansowego, czy członkowie SKOK Skarbiec w upadłości muszą odpowiedzieć na wezwania do zapłaty 94 zł.

Przypomnijmy, że ta kwota to uzupełnienie udziału członkowskiego, podwyższonego przez zebranie przedstawicieli w czerwcu 2015 r. O tej decyzji większość członków nie miała pojęcia. Mało tego, większość wezwanych do zapłaty nie zdawała sobie nawet sprawy, że są członkami kasy. O sprawie pisaliśmy szerzej w ostatnich numerach.

Syndyk twierdzi, że ma podstawy prawne, by żądać zapłaty 94 zł. Jacek Barszczewski, p.o. dyrektora departamentu komunikacji społecznej na pytanie, czy faktycznie trzeba zapłacić, odpowiada, że przyjęte przez zebranie przedstawicieli zmiany w statucie są obowiązujące. – W związku z tym syndyk, wypełniając swoje obowiązki, kieruje do członków kasy wezwania o dokonanie dopłaty w wysokości 94 zł. Jego prace nadzoruje sąd – stwierdza Barszczewski. (esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2018 z 10.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.