•  
      Fot. Pixabay
13.02.2018

Koń wpadł do studzienki. Nie udało się go uratować

Koń biegał po posesji i wpadł do nieczynnej studzienki. Na pomoc wezwano strażaków, ale okazało się, że zwierzę już nie żyje.

Do zdarzenia doszło w piątek, w Piłce w gminie Koszęcin. Z tego, co udało nam się dowiedzieć w lublinieckiej komendzie PSP i z rozmowy z weterynarzem, wynika, że na posesji było kilka koni. Jeden wydostał się z zagrody i pechowo wszedł na nieczynną, częściowo zasypaną, ale niezabezpieczoną studzienkę kanalizacyjną. Były to w zasadzie studzienne kręgi o średnicy ok. 80 cm. Koń do nich wpadł. Wystawały tylko przednie kopyta i głowa.

Niestety zwierzęcia nie udało się uratować. Wezwany na miejsce weterynarz stwierdził, że koń już nie żyje. Zwierzę było stare i słabe. Prawdopodobnie, kiedy próbowało wydostać się ze studzienki, straciło wiele sił i padło z wyczerpania. Nasi rozmówcy przekonują, że był to nieszczęśliwy zbieg okoliczności i trudno tu mówić o czyjejkolwiek winie. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.