•  Felinoterapia odbywa się w małych grupach.
     Felinoterapia odbywa się w małych grupach. Fot. Alicja Jurasz
23.02.2018

Koci terapeuci

Nikogo już nie dziwią zajęcia terapeutyczne z psem czy alpaką. Ale udział w nich kota wciąż robi wrażenie. Jak to niezależne i chodzące własnymi ścieżkami zwierzę zachęcić do współpracy? W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach z dziećmi pracują Mikuś i Miczi.

Mikuś to 13-letni, duży, rudy półpers, a Miczi to 5-letni kot bengalski. Są zadbane i łagodne. Ich właścicielką jest nauczycielka Katarzyna Kurzeja. – W felinoterapii mogą pracować koty z odpowiednimi predyspozycjami, które nie są częste u tego…


Artykuł ukazał się w GWARKU 9/2018 z 27.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.