• Pani Iwona nad kocim cierpieniem nie potrafi przejść obojętnie.
    Pani Iwona nad kocim cierpieniem nie potrafi przejść obojętnie. Fot. Hanna Kampa
13.08.2016

“Kocimiętka” pełna kotów

Tylko cztery koty są jej własnością, pozostałe mają u niej tymczasowe schronienie. W ubiegłym tygodniu pod jej dachem mieszkały 24 zwierzaki, z których połowa to urocze kocięta. Między nimi biegają jeszcze trzy psy. Iwona Kurc z Rybnej opiekunką kotów stała się, jak opowiada, przez przypadek. Dziś prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Bezdomnym Zwierzętom “Kocimiętka”.

Tarnogórzanką jest od sześciu lat. Wcześniej mieszkała z rodziną w Warszawie, gdzie w Fundacji Pegasus pomagała ratować konie. Po powrocie na Śląsk szukała podobnej fundacji. Jednak przypadek spowodował, że zajęła się kotami. Już wtedy miała sześć własnych. – Byliśmy w trakcie…


Artykuł ukazał się w GWARKU 33 z 13.08.2016

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.