• Dynamiczny występ kabaretu "Bez chłopa" rozgrzał publiczność do czerwoności
    Dynamiczny występ kabaretu "Bez chłopa" rozgrzał publiczność do czerwoności Fot. Krzysztof Garczarczyk
15.01.2017

Gminne kolędowanie w Tąpkowicach

Zgodnie z wieloletnią tradycją, na początku nowego roku zespoły artystyczne z terenu gminy Ożarowice spotkały się na wspólnym wieczorze kolędowym. Występy odbyły się 13 stycznia w sali widowiskowej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Tąpkowicach.

Lokalne środowisko reprezentowali: chór Niezdareczka, zespoły śpiewacze: „Zendkowianie”, „Ożarowianki” i „Weteran”, śpiewające gospodynie z KGW Celiny, kabaret „Bez Chłopa” oraz Dziecięcy Zespół Śpiewaczy Gminy Ożarowice. Wystąpiły także laureatki grudniowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, corocznie organizowanego przez BiOK: Natalia Meiser, Patrycja Małota, Zuzanna Nowak i Emilia Widera. Gościem specjalnym „Wieczoru z kolędą” był zespół góralski „Zubrzycanie”.

- Repertuar naszej dorocznej imprezy nawiązuje do okresu bożonarodzeniowego, który w polskiej tradycji trwa aż do 2 lutego. Zarazem jest to także forma przeglądu artystycznego zespołów działających na terenie gminy Ożarowice, a mamy się naprawdę czym pochwalić – mówi Róża Szydło, dyrektor BiOK.

Widownia zgotowała wszystkim miejscowym artystom, a także gościom z gór gromkie brawa. Wśród licznie zgromadzonych widzów nie zabrakło przedstawicieli władz gminy Ożarowice i lokalnych organizacji społecznych (K).


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.