•  
      Fot. Jarosław Myśliwski.
10.01.2019

Kolejna meta Mety

18 zorganizowanych imprez, w których wystartowało 6952 osoby, do tego szereg sukcesów zawodników, które przełożyły się na 229 medali. Tak wygląda bilans minionego roku dla Wojskowego Klubu Biegacza “Meta” z Lublińca. Jego reprezentanci na zawodach przebiegli łącznie 15 tys. km.

Jak informuje Krzysztof Szwed, rzecznik prasowy klubu, spośród 135 członków klubu aż 46 stanęło na jednym z trzech stopni podium. Najważniejszym sukcesem jest tytuł mistrzyni Polski zdobyty przez Karolinę Pilarską w maratonie. W kolekcji jej tegorocznych osiągnięć znalazły się też: VI miejsce na 5 km i VII w półmaratonie mistrzostw Polski, mistrzostwo Śląska w przełajach, złoty medal drużynowo i VI miejsce indywidualnie w Wojskowych Mistrzostwach Świata w maratonie rozgrywanych w Bejrucie.

Dorota Kubisz w mistrzostwach Polski zajęła V miejsce w biegu 24-godzinnym i ósme na 100 km. Jej koleżanka Barbara Czichy w tych samych imprezach była odpowiednio siódma i dziewiąta. Wśród mężczyzn dobrze spisywał się Wojtek Fokczyński, minimalnie przegrywając srebrny medal w mistrzostwach Śląska w przełajach. Brąz na Śląsku zdobył Dariusz Laksa na nietypowym dystansie 3000 m z przeszkodami. Najczęściej startowali: Grzegorz Grzywna – 48 razy i Ewa Kasierska – 45.

Biegacze Mety obok szeregu imprez krajowych biegali też za granicą, w 22 krajach, w tym, po raz pierwszy w historii startów klubowych w: Gambii, Nepalu, Libanie, Senegalu, Wietnamie, Singapurze i Palestynie.

WKB Meta zorganizowała w ubiegłym roku 18 imprez. Od lat sukces organizacyjny zaliczają tradycyjnie trzy sztandarowe wydarzenia lublinieckiego klubu: Bieg Katorżnika (w ubiegłym roku 1313 uczestników), Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa (1700) oraz Maraton Komandosa (463), a dołączyły do nich Bieg Niepodległości (1600) i Setka Komandosa (202). Warto odnotować zebranie 19 tys. zł i pomoc rzeczową na różne cele charytatywne.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2019 z 08.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.