25.03.2020

Kolejne zakażenia w województwie. Zmarł 71-latek

Wczoraj wieczorem 5, dziś rano 9 – jest już 14 nowych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. W szpitalu w Cieszynie zmarł starszy mężczyzna.

Są kolejni zakażeni z powiatu lublinieckiego. Pierwszy to mężczyzna w sile wieku, który jest w szpitalu w Częstochowie. Miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Na konsultacji w szpitalu w Chorzowie była kobieta w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Lekarz chorób zakaźnych ocenił jej stan jako dobry i zdecydował, że może kurować się w domu. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

W średnim stanie jest starsza kobieta z powiatu raciborskiego, która wróciła z Norwegii niecałe dwa tygodnie temu, przebywa w szpitalu, wcześniej była w kwarantannie.

W raciborskim szpitalu przebywa również kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka miała kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W średnim stanie zdrowia, również do raciborskiej lecznicy, trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu gliwickiego. Miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W swoim domu, w powiecie cieszyńskim, leczyć się będzie kobieta w sile wieku. Wystąpiły u niej lekkie objawy zakażenia - pobrane i przebadane próbki wykazały wynik dodatni. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, źródłem zakażenia był kontakt z osobą z otoczenia.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, która trafiła na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu. Była pod nadzorem służb sanitarnych w Gliwicach, które ustaliły, iż mieszkanka prawdopodobnie zakaziła się w miejscu pracy. Kontakt z osobą chorą w miejscu pracy był również przyczyną zakażenia młodego mężczyzny, który jest w izolacji domowej.

W dobrym stanie zdrowia, w izolacji przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Zakaziła się poprzez kontakt z osobą chorą. Kontakt z osobą z otoczenia był przyczyną zakażenia młodej kobiety. Jest w izolacji domowej pod nadzorem powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej z Tychów.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego, zakaziła się od osoby, która wróciła z Francji.

W kwarantannie przebywał mężczyzna w sile wieku, który wrócił z zagranicy. Gdy wystąpiły objawy, mieszkaniec powiatu gliwickiego skonsultował się z lekarzem, który zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu.

W miejscu pracy najprawdopodobniej zakaził się mężczyzna w sile wieku. W dobrym stanie zdrowia, przebywa w izolacji w swoim domu w powiecie zawierciańskim.

W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu zgłosiła się kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Sanepid ustala źródło zakażenia.

24 marca w szpitalu w Cieszynie z powodu zakażenia koronawirusem zmarł 71-latek. Miał choroby współistniejące.

Dziś rano urząd miejski podał, że w Tarnowskich Górach jest 1 osoba zakażona, 110 przebywa w kwarantannie, w tym 16 w związku z decyzją sanepidu. W gminie Zbrosławice kwarantanną objęto 31 osób. (esp)

Kolejny zakażony koronawirusem w powiecie tarnogórskim


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.