• Ranny żołnierz został przewieziony do szpitala. Jego stan był ciężki.
    Ranny żołnierz został przewieziony do szpitala. Jego stan był ciężki.
23.01.2020

Komandos z Lublińca postrzelił innego żołnierza

Wczoraj, 22 stycznia na strzelnicy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie strzeleckie szkolenie przechodzili żołnierze jednostki wojskowej w Lublińcu. Jeden z nich postrzelił drugiego w brzuch.

Dział Wojskowy Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów wszczął postępowanie dotyczące nieostrożnego obchodzenia się z bronią przez jednego z żołnierzy i nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innego żołnierza.

- Do zdarzenia doszło w trakcie szkolenia strzeleckiego, przed rozpoczęciem zajęć - podczas dostosowywania broni do pracy z użyciem amunicji ćwiczebno-barwiącej. Pokrzywdzony został postrzelony w brzuch z broni krótkiej. Został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. Dziś rano jego stan określany był jako ciężki – informuje nas Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodaje, że wszyscy uczestniczy szkolenia byli trzeźwi. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.