•  Z pisklętami został samiec.
     Z pisklętami został samiec. Fot. Archiwum czytelniczki
08.07.2018

Komu przeszkadzają łabędzie?

W zbiorniku wodnym w Ptakowicach pływa łabędzie rodzina. Od dawna obserwuje ją tarnogórzanka, która regularnie odwiedza to miejsce. Kilka dni temu na kawałku brzegu, na którym przesiadują ptaki ktoś wysypał stłuczone szkło. Jest także w wodzie.

– Od dawna interesuję się parą łabędzi, które wybrały akurat to miejsce. Jest dzikie, tu założyły gniazdo i doczekały się aż 9 piskląt, co podobno jest rzadkością. Niestety pod koniec czerwca z małymi został tylko samiec. Nie mam pojęcia co stało…


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2018 z 10.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.