10.05.2019

Konkurs na prezesa szpitala ogłoszony

Jak zapowiadali, tak zrobili: rada nadzorcza WSP S.A. w Tarnowskich Górach ogłosiła konkurs na prezesa tarnogórskiego szpitala. Tymczasem jak już informowaliśmy, kilka tygodni temu Izabela Paprotna, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach zrezygnowała z pełnienia swojej funkcji.

Obecny zarząd powiatu tarnogórskiego od początku stoi na stanowisku, że w sytuacji, gdy szefowi jednostki należącej do samorządu kończy się umowa, należy ogłosić konkurs. Tak było w przypadku szefa Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim: dyrektor musiał wystartować w konkursie, który zresztą wygrał. Tak jest tym razem: szefowej szpitala umowa wygasa z końcem czerwca.

Izabela Paprotna uważa, że albo pracodawca jest zadowolony z pracownika i dalej go zatrudnia, albo szuka kogoś nowego i ogłasza konkurs. Tak nam powiedziała w kwietniu, gdy pytaliśmy o powód złożenia wypowiedzenia. Nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, czy będzie się ubiegać o pracę w szpitalu. Pytana o to samo kilka dni temu, odparła, że nadal się zastanawia. Termin składania dokumentów aplikacyjnych mija 31 maja.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że sytuacja szpitala powiatowego jest trudna. Placówka stoi przez wyzwaniem, jakim jest budowa bloku operacyjnego. Ciągle nie ma na niego dość pieniędzy. Pogarsza się też jego kondycja finansowa, co ma związek ze zmianami zasad finansowania usług medycznych przez NFZ. Podobne problemy mają inne szpitale powiatowe. Miesiąc temu pracownicy i dyrektorzy placówek powiatowych protestowali przed Ministerstwem Zdrowia. Mieli m.in. transparenty "Nasze szpitale umierają powoli".

Ubiegły rok WSP zamyka stratą w wysokości 4 mln zł, zapowiada się, że obecny też będzie na minusie.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2019 z 14.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.